تست جوش شیرین یا بکینگ پودر تاریخ گذشته

1

جوش شیرین و بکینگ پودر

بکینگ پودر و جوش شیرین دو ماده اولیه کلیدی برای پخت و پز هستند، اما اگر همیشه به کار پخت و پز نمی‌پردازید و از انواع بسته بندی جوش شیرین و بکینگ پودر استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که آن‌ها دارای یک تاریخ مصرف هستند. اگر مدت زیادی در کابینت آشپزخانه شما بمانند، در نهایت از تاریخ انقضای آن‌ها خواهد گذشت و ممکن است آن گونه که باید دیگر کارایی قبلی خود را نداشته باشند.

حتی اگر تاریخ انقضای جوش شیرین یا بکینگ پودر شما گذشته باشد، با یک آزمایش ساده می‌توان فهمید که آیا آن‌ها هنوز برای استفاده خوب هستند یا نه.

بکینگ پودر

جوش شیرین و بکینگ پودر در اصل خمیر مایه‌های شیمیایی هستند که نسبت به دما و دیگر مواد واکنش نشان می‌دهند. بنابراین شما آن‌ها را آزمایش می‌کنید تا ببینید هنوز فعال هستند. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که مقدار کمی از جوش شیرین یا بکینگ پودر را داخل آب داغ (و سرکه، اگر جوش شیرین را آزمایش می‌کنید) بریزید و منتظر یک واکنش حباب زن باشید. اگر این آزمایش منجر به تولید گاز و جوشیدن کرد، پس هنوز جوش شیرین یا بکینگ پودر شما برای استفاده کردن مناسب است.

این آزمایش به شما کمک می‌کند تا بفهمید که آیا جوش شیرین و بکینگ پودر شما به پخت و پف کردن کیک و کلوچه شما کمک خواهد کرد یا باید یک بسته جدید خریداری کنید. این کار بسیار ساده است و فقط یک دقیقه زمان می‌برد؛ بنابراین آزمایش می‌کنیم!

چگونه جوش شیرین و بکینگ پودر تاریخ گذشته را آزمایش کنیم

چه چیزی نیاز دارید

جوش شیرین یا بکینگ پودر

پیاله اندازه‌گیری

آب داغ

قاشق اندازه‌گیری 1/4 قاشق چای خوری

سرکه سیب یا سفید (برای تست جوش شیرین)

دستورالعمل

پیمانه اندازه گیری آب

1. اندازه‌گیری آب: به اندازه 1/2 فنجان آب داغ از شیر بریزید.

تست جوش شیرین

2. افزودن سرکه: جوش شیرین برای واکنش نیاز به اسید دارد، بنابراین اگر می‌خواهید جوش شیرین را آزمایش کنید، 1/4 قاشق چای‌خوری سرکه ساده مانند سرکه سیب یا سرکه سفید به آب اضافه کنید. در صورتی که می‌خواهید بکینگ پودر را آزمایش کنید، نیازی به اضافه کردن سرکه نیست.

تست جوش شیرین

3. اضافه کردن جوش شیرین یا بکینگ پودر: 1/4 قاشق چای‌خوری جوش شیرین یا بکینگ پودر اضافه کنید.

تست جوش شیرین

4. منتظر جوشیدن و گاز کردن باشید! بعد از اینکه جوش شیرین یا بکینگ پودر را اضافه کردید، منتظر یک واکنش سریع جوش کردن و حباب‌ساز باشید. اگر این عمل اتفاق افتاد، جوش شیرین یا بکینگ پودر شما هنوز خوب است! اگر حبابی مشاهده نکردید، وقت جایگزین کردن آن‌هاست.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. هانیه می گوید

    بسیار عالی، ممنون از مطالب خوبتون. لطفا بیشتر در زمینه آشپزی مطلب بذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.