تجهیزات USB 

هیچ محصولی در این شاخه وجود ندارد.

زیرشاخه‎ها

کابل و تبدیل USB

USB نقش مهمی در وسایل دیجیتال روزمره ما داشته و از راه‌های اصلی و مهم انتقال دیتا و اطلاعات به حساب می‌آید. کابل و تبدیل USB به دو نوع USB 2.0 و USB 3.0 تقسیم می‌شود، که هر کدام مزایا و ویژگی‌های خاص خود را دارد.

USB 2.0 در آپریل سال 2000 معرفی شد و از نظر تئوری دارای سرعت 480Mbps است که نسبت به USB 1.x Full Speed که سرعتی معادل 12Mbps داشت، بسیار بالاتر می‌باشد.

انواع مبدل و تبدیل USB 2.0 کارایی و کاربرد زیادی در انجام امور حوزه‌ی دیجیتال و کامپیوتر داشته و بسیاری از مسائل مورد نیاز کاربران را به سادگی و با سرعت بیشتری نسبت به راه‌های قدیمی‌تر مرتفع می‌سازند.

انواع مبدل و تبدیل USB3 نیز عملکرد و کارایی همانند مبدل‌های USB 2.0 دارند، اما USB 3.0 از سرعت بیشتری برخوردار بوده که با توجه افزایش حجم اطلاعات و نیاز به سرعت بیشتر در انتقال داده‌ها، می‌تواند برای کاربران مزیت بیشتری داشته باشد.

کابل USB 3.0 که برای تجهیزات USB 3.0 استفاده می‌شود، دارای کانکتورهایی شبیه به USB 2.0 می‌باشد اما معمولا رنگ کابل USB3 یا کانکتورهای آن به رنگ آبی است. کابل USB3 هم‌چنین با وسایل نسل قبل خود یعنی USB 2.0 نیز مشکلی نداشته و سازگار است.

USB C یا همان USB Type C نسل جدید کابل‌های USB است که دارای سرعت بسیار بیشتری نسبت به نسل قبلی خود بوده و رابط آن نیز به طور کلی متفاوت از نمونه‌های پیشین خود است.

هاب USB3.0

با هاب USB می‌توان یک پورت USB را به چند پورت USB تبدیل کرد. هاب USB از لحاظ کلی به دو مدل هاب USB آداپتور دار و هاب بدون آداپتور و از نظر سرعت نیز به دو نوع هاب USB3 و USB 2.0 تقسیم می‌شود. با زیاد شدن وسایل جانبی، نیاز به پورت USB نیز بیشتر می‌شود که با استفاده از هاب یو اس بی می‌توان این نیاز را برطرف کرد.

رم ریدر

رم ریدر دستگاهی است که با آن می‌توان به اطلاعات مموری‌های دوربین و موبایل نظیر micro SD, SD, CF و ... روی کامپیوتر و لپ تاپ دسترسی داشت. رم ریدر USB3 نیز همانند دیگر وسایل USB دارای سرعت انتقال بیشتری نسبت به همتای USB 2.0 خود است. رم ریدر همه کاره نیز به دستگاهی گفته می‌شود که تمامی انواع رم معروف بازار را پشتیبانی کند.

شارژر دیواری

شارژر دیواری یو اس بی همانند آداپتور مستقیم به برق متصل شده و به شما خروجی USB می‌دهد تا به وسیله کابل، دستگاه خود را (نظیر موبایل، تبلت، پلیر و ...) شارژ کنید. بهتر است هنگام خرید شارژر دیواری به مشخصات خروجی آن برای سازگاری با دستگاه خود توجه داشته باشید.

شارژر خودرو

شارژر خودرو همانند شارژر USB بوده و می‌تواند موبایل، تبلت و دیگر وسایل USB را داخل خودرو شارژ کند. شارژر فندکی USB دارای انواع مختلفی است و در صورت نیاز به استفاده از آن در کامیون و تریلی باید از سازگاری آن با برق ماشین‌های سنگین اطمینان حاصل کنید.

کارت PCI Express

کارت PCI Express روی اسلات PCI-E مادربرد کامپیوتر نصب شده و می‌تواند انواع پورت مورد نیازتان، که سیستم شما فاقد آن یا با کمبود آن مواجه است، را به سیستم شما اضافه کند. از این جهت به نام کارت توسعه نیز شناخته می‌شود.