خرید اینترنتی چند سالی است که در ایران به عنوان یکی از روش‌های اصلی تامین نیاز و خرید کاربران در حال رشد بوده و تقریبا تمامی گروه‌های کالایی مورد نیاز کاربران را پوشش می‌دهد. در خریدهای سنتی کاربر به بازار مورد نظر خود به صورت حضوری مراجعه کرده و نیاز خود را بر اساس مشاهدات و تنوع کالا و قیمت موجود در آن بازار تامین می‌کرد. با ورود پدیده تجارت الکترونیک و خرید اینترنتی کالا، پیدا کردن کالای مورد نظر در بین تنوع زیاد با توجه به مشخصات و قیمت مد نظر بسیار راحت‌تر گشته است، اما تفاوت اصلی خرید اینترنتی این است که خریدار و فروشنده عمدتا شناختی نسبت به یکدیگر نداشته و مسلما در این حالت مسئله ایجاد اعتماد برای خریدار باید به وسیله فروشنده و سیستم‌های نظارتی و ارائه دهنده‌گان مجوز کسب و کار حل و فصل شود. بهترین راه برای اعتماد خریدار این است که به سابقه فروشنده و دارا بودن مجوزهای لازم کسب و کار اینترنتی از مراجع ذیصلاح توجه شود.

فروشگاه اینترنتی تتیس مارکت در سال 1391 با تجربه چند ساله در حوزه دیجیتال راه اندازی شد به طور کلی روی لوازم جانبی دیجیتال و لوازم کاربردی زندگی متمرکز است. تتیس مارکت با توجه به گستردگی لوازم جانبی حوزه دیجیتال و لوازم کاربردی و اکسسوری زندگی سعی بر آن دارد تا بخشی از بهترین لوازم موجود در بازار را برای فروش عرضه کرده و از سردرگمی کاربران، در انتخاب از بین تنوع زیاد وسایل، بکاهد. در تتیس مارکت همیشه سعی بر این است که در مورد تک تک محصولات اطلاعات دقیق و کاربردی به صورت ساده و روان درج شود تا به راحتی کاربران با کارکرد و ویژگی آنها آشنا شوند. در مورد پاسخ گویی به سوالات کاربران عزیز نیز همین رویه سرلوحه کار این فروشگاه قرار دارد.

اعتماد به خرید از فروشگاه اینترنتی تتیس مارکت

در ادامه به ارائه مجوزهای لازم کسب شده و مسائل اعتباری و امنیتی موجود در فروشگاه تتیس مارکت خواهیم پرداخت:

 

1- نماد اعتماد

نماد اعتماد الکترونیکی اولین مجوز کسب و کار اینترنتی در ایران است که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده و برای صدور نیاز به تاییده‌های هویتی دارد. لازم به ذکر است این تاییده‌ها و نظارت‌ها دائمی بوده و صرفا در زمان اعطای مجوز نیست.

فروشگاه اینترنتی تتیس مارکت دارای نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره است که در پایین سایت قسمت مجوزها قابل مشاهده است. این فروشگاه هم‌چنین در ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به ثبت رسیده است.

2- پروانه کسب

پروانه کسب را می‌توان قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین مجوز کسب و کار دانست که همگی با آن آشنایی دارید. این مجوز به وسیله اتاق اصناف صادر شده و برای صدور آن علاوه بر تاییده هویتی و تجاری نیازمند استعلام از مراکزی همچون اماکن نیروی انتظامی نیز دارد. حال این مجوز به کسب و کارهای اینترنتی دارای صلاحیت نیز از طریق اتاق اصناف و زیر نظر هیأت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور اعطا می‌شود.

تتیس مارکت جزو اولین سری فروشگاه‌هایی است که موفق به دریافت پروانه کسب از اتاق اصناف شده است که با شناسه صنفی 0455044104 از سایت دبیرخانه هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور به نشانی www.iranianasnaf.ir قابل استعلام می‌باشد.

استعلام پروانه کسب نیز از پایین سایت در مجوزها قابل انجام است.

 

خط ویژه

3- شماره ویژه 5 رقمی

شماره تلفن‌های ویژه چند رقمی چند سالی که توسط شرکت مخابرات به شرکت‌ها و بنگاه‌های تجاری واگذار می‌شود. این شماره‌ها قابل واگذاری به شخص نبوده و برای دریافت نیازمند تاییده و استعلام تجاری از طرف سازمان‌های مربوطه می‌باشد. تتیس مارکت دارای خط ویژه به شماره 31221-056 است که برای راحتی تماس می‌توانید علاوه بر سایر خطوط فروشگاه، از آن استفاده کنید.

 

گواهی SSL

4- گواهی SSL

SSL یک پروتکل امنیتی استاندارد است که اطلاعات بین سرور و کاربر را برای امنیت بیشتر رمزنگاری می‌کند. تتیس مارکت برای امنیت بیشتر اطلاعات رد و بدل شده کاربران خود از گواهی SSL تجاری استفاده می‌کند. هنگام فعال بودن SSL آدرس وب سایت با //:https آغاز شده و یک علامت قفل سبز رنگ در نوار آدرس نمایان می‌شود.

 

درگاه پرداخت آنلاین

5 - درگاه پرداخت آنلاین

اخذ درگاه مستقیم بانکی از بانک‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی نیازمند تاییده‌های تجاری هویتی است. فروشگاه تتیس مارکت برای پرداخت آنلاین مشتریان خود از دو درگاه اینترنتی ملت و پارسیان بهره می‌برد.

 

مواردی که در بالا ذکر شد صرفا برای اطمینان مشتریان از اعتبار فروشگاه و صحت روند خرید ایشان است. هر چند معتقدیم اعتبار اصلی یک فروشگاه میزان رضایت‌مندی مشتریان آن در بلند مدت می‌باشد. امیدواریم بتوانیم همیشه خدماتی متناسب و درخور مشتریان ارزشمند خود ارائه کنیم.

 

تتیس چیست؟

تتیس نام دریای عظیم و باستانی است که قسمت بزرگی از کره زمین را تشکیل می‌داده و فلات ایران هم تقریبا جزو همین دریا بوده است و دریای کاسپین (خزر) و خلیج فارس را برخی بازمانده دریای عظیم تتیس می‌دانند.

شهر طبس نیز که دفتر "تتیس مارکت" در آنجا واقع است جزو همین دریا محسوب می‌شده و عده‌ای وجود این دریا را در نام‌گذاری این منطقه به نام تبس (طبس) بی‌تاثیر نمی‌دانند.

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست