تجهیزات شبکه 

هیچ محصولی در این شاخه وجود ندارد.

زیرشاخه‎ها

ریپیتر وایرلس

ریپیتر وایرلس دستگاهی است که امواج وایرلس را دریافت و مجدد منتشر و تقویت می‌کند. این دستگاه که با نام ریپیتر وای فای و WiFi Range Extender یا WiFi Repeater نیز شناخته می‌شود، می‌تواند با دریافت امواج ضعیف وایرلس و تقویت و انتشار مجدد آن‌ها، در افزایش برد وای فای و گسترش محدوده شبکه بی‌سیم بسیار تاثیرگذار باشد.

کارت شبکه وایرلس

با کارت شبکه بی سیم می‌توان کامپیوتر را به شبکه‌های وایرلس نظیر مودم وای فای و ... متصل کرد. هم‌چنین از کارت شبکه وایرلس می‌توان برای لپ تاپ‌هایی که دارای شبکه وای فای نیستند و یا کارت شبکه بیسیم آن‌ها دچار مشکل شده نیز استفاده کرد.

کارت شبکه اکسترنال

پورت شبکه LAN RJ45 یکی از درگاه‌های پرکاربرد در رایانه است که ممکن است روی سیستم شما وجود نداشته باشد یا اینکه از کار افتاده باشد. کارت شبکه اکسترنال یک گزینه بسیار مناسب برای استفاده از پورت شبکه روی کامپیوتر و به خصوص لپ تاپ است. کارت شبکه USB به سادگی و از طریق درگاه USB که روی همه سیستم‌ها وجود دارد، پورت LAN را برای شما مهیا می‌سازد.

تستر شبکه

انواع تستر شبکه آنالوگ و دیجیتال

سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه دستگاهی است که به وسیله آن می‌توان انواع رایانه، چاپگرهای تحت شبکه، دستگاه DVR، مودم و دیگر وسایل دارای پورت LAN را در شبکه‌های کابلی به اشتراک گذاشت و بین آن‌ها ارتباط برقرار کرد.

سوییچ شبکه در مدل‌های مدیریتی و غیر مدیریتی، رومیزی و قابل نصب در رک عرضه می‌شود که در مکان‌های مختلف با توجه به نیاز کاربران قابل استفاده است.

کابل شبکه

از معمول‌ترین کابردهای کابل شبکه می‌توان به اتصال دو وسیله تحت شبکه و یا اتصال چند کامپیوتر برای اشتراک گذاری پرینتر، اسکنر و ... اشاره کرد.

کابل شبکه در انواع اصلی CAT5, CAT6, CAT7 و متراژ و مدل‌های مختلف نظیر UTP, U/FTP, S/FTP تولید می‌شوند که هر کدام اشاره به نوع روکش و ساخت کابل شبکه دارد.

کابل شبکه CAT5

کابل شبکه CAT5 از متداول‌ترین کابل‌های شبکه به شمار می‌آید که استفاده وسیعی دارد.

کابل شبکه Cat5 حداکثر دارای سرعت 100 مگابیت در ثانیه می‌باشد. مدل دیگر این کابل شبکه یعنی Cat5e دارای سرعت 1000 مگابیت بر ثانیه می‌باشد.

کابل شبکه Cat5e بهبود یافته مدل Cat5 می‌باشد اما پهنای باند در هر دو مدل یکسان و 100MHz می‌باشد.

کابل شبکه CAT6

کابل شبکه CAT6 یک کابل شبکه استاندارد برای شبکه‌های گیگابیت می‌باشد. این کابل شبکه با استانداردهای Cat5/5e و Cat3 نیز سازگار است.

کابل شبکه Cat6 دارای پهنای باند 250MHz می‌باشد. البته مدل Cat6a پهنای باندی تا 500MHz می‌تواند داشته باشد.

در کابل شبکه مدل UTP - U/UTP که تقریبا بیشترین کاربرد را دارد، زوج سیم‌ها بدون روکش به تنیده شده‌اند و سیم‌ها با یک روکش پلاستیکی محافظت می‌شوند.

کابل شبکه در مدل FTP - F/UTP به صورت زوج سیم به هم تنیده شده و سپس یک لایه روکش فویل کل کابل‌ها را دربرگرفته و بعد روکش پلاستیکی قرار دارد.

در کابل شبکه مدل SFTP - S/FTP زوج سیم‌های به هم تنیده شده دارای روکش فویل بوده و کل کابل‌ها نیز دارای یک روکش فویل بوده و بعد لایه پلاستیکی محافظ وجود دارد.

در کدهای نام گذاری کابل‌های شبکه، کد قبل از علامت (/) اشاره به نوع محافظ کابل شبکه و کد بعد از علامت (/) اشاره به به نوع محافظ زمج سیم‌های تکی دارد.

حرف U اشاره به unshielded به معنی بدن پوشش محافظ دارد.

حرف F اشاره به foil shielding به معنی محافظ فویل دارد.

حرف S اشاره به braided shielding (outer layer only) به معنی محافظ به هم بافته شده (فقط لایه بیرونی) دارد.

حرف TP اشاره به twisted pair به معنی جفت پیچ خورده و به هم تنیده دارد.